Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawna Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) jest uczelnią, której przyświeca idea społecznej odpowiedzialności i która przekuwa ją w praktyczne działania. Wyrazem tego jest projekt U3elnia, Warszawsko-Bieliński Uniwersytet Trzeciego Wieku, realizowany wspólnie z fundacją Optimum Pareto oraz gminą Bieliny.

Projekt jest odpowiedzią na proces starzenia się polskiego społeczeństwa, który ma poważne konsekwencje zarówno społeczne, jak i gospodarcze. Poprzez stworzenie oferty edukacyjnej skierowanej do seniorów, SGTiH Vistula chce wnieść wkład w ich aktywizację i integrację. Od tego zależy jakość ich życia i samopoczucie, a także kondycja całych społeczności.

Projekt został doceniony i dofinansowany ze środków Unii Europejskiej kwotą 968 479,20 PLN.

U3elnia służy realizacji celów Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój dotyczącego podniesienia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.

Projekt obejmie 160 seniorów, w tym 100 kobiet:

• w wieku powyżej 60 lat
  • pochodzących z terenów wiejskich i miejskich;
  • nieaktywnych zawodowo;
  • zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji w życiu prywatnym i zawodowym.

Uczestnicy wezmą udział w kursach, szkoleniach i szkołach letnich, dzięki którym rozwiną kompetencje pozwalające na:

• aktywizację społeczną i zawodową;
  • poszerzanie wiedzy ogólnej i specjalistycznej;
  • rozwój zainteresowań;
  • pobudzenie aktywności edukacyjnej i kulturalnej.

Cel ten zostanie osiągnięty poprzez realizację celów pośrednich:

• opracowanie 6 programów kształcenia i materiałów szkoleniowo- dydaktycznych;
  • realizację na tej podstawie 6 działań dydaktycznych w postaci kursów i szkoleń.

Program obejmuje następujące elementy:

• realizacja modułu warsztatowo-seminaryjnego Styl życia seniora;
  • realizacja modułu warsztatowo-seminaryjnego z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz przedsiębiorczości w życiu seniora;
  • realizacja modułu warsztatowo-seminaryjnego Dziedzictwo historyczno- kulturowe w życiu seniora;
  • szkoła letnia – Bieliny i Warszawa;
  • szkoła letnia – Ogonki.
  • Zajęcia

ferie mazowieckie - 10.02-23.02
    Wielkanoc - 11-13.04
    Boże Ciało - 11.06

Okres realizacji projektu: od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r.

Deklaracja uczestnictwa – POBIERZ

Kwestionariusz osobowy – POBIERZ