UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Konkurs Kompasy Vistuli

Konkurs Kompasy Vistuli

„Kompasy Vistuli” to cykliczny konkurs organizowany przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Partnerami konkursu są: Polska Izba Turystyki, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego oraz MPI Poland Chapter. Konkurs jest skierowany do polskich i zagranicznych absolwentów następujących uczelni:

  • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula;
  • Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji;
  • Wyższa Szkoła Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie;
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji im. Mieczysława Orłowicza w Warszawie;
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi;
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula – kierunek Turystyka i Rekreacja;
  • Uczelnia Vistula – kierunek Turystyka i Rekreacja;
  • Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna – kierunek Turystyka i Rekreacja.

Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie absolwentów, którzy odnieśli znaczący sukces na polu zawodowym związanym z szeroko pojętą gościnnością, w pracy w sektorach takich jak: turystyka, hotelarstwo i HORECA, branża spotkań, dietetyka lub innych. To właśnie oni są najlepszymi ambasadorami uczelni. Ich dokonania zawodowe są miarą naszego sukcesu, dowodem wysokiej jakości kształcenia i praktycznego przygotowania. Mają zapał oraz potencjał, które pozwolą branży dynamicznie rozwijać się.

„Kompasy Vistuli” przyznawane są w dwóch kategoriach głównych i jednej dodatkowej

  1. Kompas Vistuli
  2. Kompas Vistuli – Rising Star
  3. Vistula Compass International

Konkurs składa się z czterech etapów:

I etap – otwarte zgłoszenia kandydatów – 20.11.2023-8.01.2024
II etap – nominacje – 9.01-14.01.2024
III etap – przyjęcie nominacji i przesłanie dokumentów konkursowych – 15.01-12.02.2024
IV etap – wybór finalistów i laureatów – 13.02-07.03.2024

Zgłoszenie do konkursu „Kompasy Vistuli” jest procesem dwuetapowym:

  1. Zgłoszenie kandydata – absolwenci mogą zgłaszać się sami lub ich kandydatury mogą wysuwać osoby trzecie, inni absolwenci, wykładowcy, pracodawcy.
    Do kategorii pierwszej mogą być zgłaszani kandydaci, którzy mają minimum pięcioletni staż pracy, Do kategorii drugiej mogą być zgłaszani kandydaci, których staż pracy jest krótszy niż pięć lat. Kategoria trzecia, dodatkowa, jest przeznaczona dla zagranicznych absolwentów, którzy rozwijają swoją karierę zawodową poza Polską (niezależnie od długości stażu pracy).
  2. Przyjęcie nominacji – osoba nominowana przesyła docelowe zgłoszenie.

Ogłoszenie laureatów konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 4.04.2024 r.  podczas gali towarzyszącej Global Meetings Industry Day. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Nauki.

Regulamin Konkursu „Kompasy Vistuli”
Formularz rejestracyjny

Partnerzy

Oceny kandydatów, wybór finalistów i laureatów konkursu „Kompasy Vistuli” dokonuje Kapituła. Powołuje ją rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. W jej skład wchodzą:

  • Magdalena Kondas, Redaktor Naczelna Meeting Planner –  Przewodnicząca Kapituły;
  • Edyta Brykała, Właściciel Level +;
  • Marta Chmielewska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej, Prezes Zarządu Mea Group;
  • Joanna Gorczyca, Dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju PZU S.A. /PZU Życie S.A.;
  • Andrzej Hulewicz, Wiceprezes Mazurkas Travel;
  • Aleksandra Komosińska, Specjalista ds. Szkoleń, Wydział Szkoleń i Rozwoju, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.;
  • Karolina Stępniak, Redaktor Naczelna Świat Hoteli, horecanet.pl, Dyrektor Wydawnicza, Współwłaścicielka Brog B2B;
  • Izabela Stelmańska, Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie;
  • Bartłomiej Szmajdziński, Dyrektor ds. Zarządzania talentami i kulturą organizacyjną, ORBIS S.A.;
  • Barbara Tutak;
  • Cezary Wilemajtys, Prezes Zarządu SITE Poland, Prezes Zarządu United Partners;
  • Ireneusz Węgłowski, Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Przewodniczący Rady Nadzorczej Orbis;
  • Anna Woda, Zastępca Kierownika, Centrum Nauki Kopernik;
  • Dariusz Wojtal, Wiceprezes Polska Izba Turystyki;
  • Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego, Rzecznik Prasowy, Totalizator Sportowy Sp. z o.o.;
  • Grażyna Grot-Duziak, Meetings & Incentives Director for Central Europe, Weco-Travel Services Sp. z o.o., Prezes Zarządu SITE Poland;
  • Olga Krzemińska-Zasadzka, CEO Agencja Power, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel;
  • Paweł Lewtak, Dyrektor Generalny, Polonia Palace Hotel, Członek Zarządu Hotele Warszawskie Syrena;
  • Emilia Melon-Olchowicz, Właściciel Melon Catering;
  • Davide Odella, Członek Zarządu, Expo XXI Warszawa;
  • Paulina Zawadzka, Kierownik Działu Sprzedaży Konferencji i Bankietów, Crowne Plaza Warsaw – The HUB;
  • Michał Maziarczyk, Director of Sales Poland & Baltic States, Liberty International Tourism Group;
  • Adrianna Rogalska, Dyrektor Natura Mazur Resort & Conference;
  • Krzysztof Celuch, Prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Menedżer, której partnerem jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Kapituła wyłoniła trójkę finalistów. Są to: Mateusz Lewandowski, dyrektor sprzedaży na Polskę, Louvre Hotels Group, Nadzeya Melnik, incentive manager w United Partners oraz Katarzyna Melnyk, senior convention sales manager, Crowne Plaza Warsaw – the HUB I Holiday Inn Express Warsaw – the HUB. Zwycięzcą został Mateusz Lewandowski, absolwent kierunku Turystyka i rekreacja, na której wybrał specjalność Organizacja i zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii.

W kategorii Przedsiębiorca, której partnerem jest MPI Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań, wyróżnienia otrzymała Agata Pemberton, która dziś jest współwłaścicielką firmy Kos, European Bartender School oraz Dominika Polus-Dąbrowska, trenerka mentalna w firmie noszącej jej imię. Obie panie są absolwentkami specjalności Organizacja i zarządzanie wydarzeniami biznesowymi na kierunku Turystyka i rekreacja.

Kapituła „Kompasów Vistuli” doceniła elastyczność i i kreatywność tegorocznych laureatów, odwagę, konsekwencję energię i wytrwałość. To cechy niezbędne, by przetrwać w branży i planować dobrą przyszłość.

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula ma uznanie dla ludzi, którzy potrafią wykorzystać wiedzę i kompetencje zdobyte w czasie studiów, umieją komunikować się, dostrzec zmiany i przewidzieć trendy, a do tego mają pasję. To cechy, które wyróżniają laureatów „Kompasów Vistuli. Są oni najlepszymi ambasadorami uczelni i mogą wskazać drogę innym.

Serdecznie gratulujemy!

Patronem konkursu „Kompasy Vistuli” jest Polska Izba Turystyki.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Andrzej Gut-Mostowy. 

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula wyróżniła swoich najlepszych absolwentów. Ogłoszenie tegorocznych laureatów konkursu „Kompasy Vistuli” odbyło się 8 kwietnia podczas wirtualnej gali towarzyszącej Global Meetings Industry Day 2021.

W kategorii Menedżer uhonorowano Paulinę Zawadzką, absolwentkę studiów licencjackich na kierunku Turystyka i Rekreacja w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej (2011), która była poprzedniczką SGTiH Vistula. Paulina Zawadzka stworzyła od podstaw Dział Sprzedaży Konferencji i Bankietów w Crowne Plaza Warsaw. Obecnie realizuje się na stanowisku jego kierownika.

W kategorii Przedsiębiorca nagrodzono zaś Aleksandrę Dubieniecką. To absolwentka studiów magisterskich na kierunku Turystyka Biznesowa w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej (2009). Zaczynała od pracy pomocy kuchennej w rodzinnej firmie. Obecnie jest właścicielką i menedżerem obiektów hotelowych i gastronomicznych w Ustce.

Kapituła konkursu doceniła odwagę i konsekwencję laureatek, energię i wytrwałość, którą prezentują w tak trudnych czasach. Ich ścieżka zawodowa i dokonania świadczą o wszechstronnej wiedzy i praktycznym przygotowaniu oraz wysokich kompetencjach, jakie zdobyły w trakcie studiów. Są najlepszymi ambasadorkami Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula i mogą wskazać drogę innym.

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula docenia ludzi, którzy są wytrwali, potrafią komunikować się, mają zapał i potencjał. To niezbędne cechy w branży, która niebawem znów będzie dynamicznie rozwijać się, bo taka jest silna potrzeba ludzi. Pandemia odciska oczywiście swoje piętno, następują zmiany, ale liderzy potrafią je przewidzieć, dostrzec i wykorzystać.

Konkurs „Kompasy Vistuli” jest skierowany do polskich i zagranicznych absolwentów SGTiH Vistula i jej poprzedniczek. Jego celem jest wyłonienie i uhonorowanie osób, które odniosły znaczący sukces na polu zawodowym związanym z szeroko pojętą gościnnością, w pracy w sektorach takich jak: turystyka, hotelarstwo i HORECA, branża spotkań, zarządzanie sportem lub w innych sektorach.

Inicjatorem konkursu, który odbywa się pod patronatem Polskiej Izby Turystyki, jest Rada Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, w której skład wchodzą przedsiębiorcy z branży turystycznej oraz dziennikarze branżowi.

Partnerem jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego oraz MPI Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań.

Laureatkom serdecznie gratulujemy!

Link do retransmisji znajdą Państwo tutaj:

Ogłoszenie wyników pierwszej edycji konkursu „Kompasy Vistuli” odbyło się 17 września 2020 r. podczas wielkiej gali w Hotelu Novotel Warszawa Centrum.

W kategorii Menadżer nagrodą uhonorowano Michała Maziarczyka oraz Adrianę Rogalską.

Michał Maziarczyk jest absolwentem kierunku Turystyka i Rekreacja, specjalność – turystyka biznesowa. Dziś jest Dyrektorem Sprzedaży na Polskę i kraje bałtyckie w Liberty International Tourism Group, firmie o globalnym zasięgu, która działa w 90-u krajach świata oferując bogaty zakres usług turystycznych.

Adriana Rogalska jest absolwentką kierunku Turystyka i Rekreacja. Karierę zawodową zaczynała jako recepcjonistka. Od trzech lat zarządza hotelem Natura Mazur Resort & Conference. To rodzinna firma z polskim kapitałem, która zatrudnia około 100 osób.

W kategorii Przedsiębiorca Kompasem Vistuli uhonorowano Dianę Jabłońską, która jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku Turystyka i Rekreacja SGTiH Vistula oraz Zarządzania w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Była przedstawicielem handlowym, pracownikiem produkcyjnym przy wytwarzaniu opakowań i stażystką w dziale marketingu banku ING. Dziś jest przedsiębiorcą, współwłaścicielem i dyrektorem zarządzającym firmy DAN-Kart. To firma rodzinna, założona przez ojca naszej laureatki. Zajmuje się produkcją opakowań z tektury falistej dla producentów warzyw i owoców.

Zdobywcy Kompasów Vistuli odnieśli fantastyczny sukces. Ich dokonania zawodowe świadczą o jakości kształcenia i praktycznego przygotowania w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Nasi absolwenci są najlepszymi ambasadorami uczelni, wskazując jednocześnie innym drogę rozwoju.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Menedżer, której partnerem jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Kapituła nagrodziła Dmytro Moiseienko, absolwenta studiów licencjackich na kierunku Turystyka i rekreacja (2019 rok). Dmytro jest obecnie Project Managerem w EMEA, Meeting15 SA. To Platforma eventowa, która pozwala na budowanie i realizację najbardziej zaawansowanych wydarzeń zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Nasz laureat spełnia się także w MPI Poland Chapter. Mówi, że cały swój czas poświęca branży eventowej, która jest jego największą pasją. 

W kategorii Przedsiębiorca, której partnerem jest MPI Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań, uhonorowano Rafała Kupisza, absolwenta studiów licencjackich na kierunku Turystyka i rekreacja Akademii Finansów i Biznesu Vistula (2013 rok). Jest właścicielem firmy Global Service Agencja Artystyczna oraz Food Park Skwer przy Orlej. Jego firma powstała jako start-up. Obsługiwał wesela oraz imprezy okolicznościowe. Teraz z sukcesem zajmuje się obsługą muzyczną i artystyczną bardzo różnych wydarzeń. Podkreśla, że mimo pandemii nie odnotował spadków przychodów, co traktuje jako ogromny sukces. Rafał Kupisz jest nie tylko przedsiębiorcą, ale także strażakiem ochotnikiem, od niedawna ma także status ratownika medycznego. 

Kapituła „Kompasów Vistuli” doceniła elastyczność i kreatywność tegorocznych laureatów, odwagę, konsekwencję energię i wytrwałość. Właśnie te cechy są szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Bez nich nie da się ani przetrwać w branży, ani planować dobrej przyszłości.

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula ma uznanie dla ludzi, którzy potrafią wykorzystać wiedzę i kompetencje zdobyte w czasie studiów, umieją komunikować się, dostrzec zmiany i przewidzieć trendy, a do tego mają pasję. Tacy są tegoroczni laureaci „Kompasów Vistuli”. Są najlepszymi ambasadorami uczelni i mogą wskazać drogę innym. 

Patronem konkursu „Kompasy Vistuli” jest Polska Izba Turystyki.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Psychologia w biznesie Studia azjatyckie z językiem koreańskim, wietnamskim lub japońskim  Bezpieczeństwo wewnętrzne Logistyka Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.