-
International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education (THE-ICE)
THE-ICE została powołana w 2004 r. przez rząd Australii jako ośrodek promujący australijskie umiejętności edukacyjne. Obecnie jest międzynarodową agencją akredytacji i zapewnienia jakości non-profit. Tworzy globalną sieć wiodących instytucji zajmujących się turystyką, hotelarstwem, organizacją wydarzeń i sztuką kulinarną, w tym publicznych i prywatnych uczelni wyższych oraz instytucji zawodowych. Organizacja promuje działania podnoszące jakość edukacji, benchmarking międzyinstytucjonalny oraz program akredytacji. Przyznana SGTiH akredytacja THE-ICE jest jednym z dwóch najważniejszych na świecie certyfikatów udzielanych uczelniom kształcącym na potrzeby branży turystycznej i hotelarskiej. Jest rozpoznawalnym na całym świecie znakiem najwyższej jakości, dowodem uznania dla kultury otwartości, współpracy z branżą i silnych powiązań nauki z praktyką.
-
International Council for Hotel, Restaurant and Institutional Education (International CHRIE)
International CHRIE została założona w 1946 roku przez grupę amerykańskich profesjonalistów z branży hotelarskiej. Jest międzynarodową organizacją non-profit, której misją jest szerzenie i pogłębianie wiedzy w obszarze turystyki i hotelarstwa. Zrzesza instytucje, korporacje i stowarzyszenia reprezentujące przemysł hotelarski i turystyczny oraz uczelnie kształcące na potrzeby tego sektora. Zapewnia programy i usługi mające na celu ciągłą poprawę jakości edukacji, badań, usług i działalności biznesowej w branży. Propaguje kreatywne, etyczne i innowacyjne działania a także poprawę jakości globalnego sektora hospitality oraz kształcenia i badań w dziedzinie turystyki. Członkostwo w organizacji zapewnia możliwość wymiany informacji, dostęp do najnowszych badań oraz profesjonalny i osobisty rozwój. Pozwala budować i wzmacniać sieć kontaktów oraz zwiększać rozpoznawalność wśród liderów branży i specjalistów z całego świata. CHRIE zapewnia dostęp do innowacji, publikacji branżowych i szkoleń.
-
European Cultural Tourism Network (ECTN)
ECTN to zarejestrowane w 2009 roku w Belgii międzynarodowe stowarzyszenie, które jest jedyną ogólnoeuropejską siecią rozwoju i promocji turystyki kulturalnej. Liczy obecnie 29 członków w 19 krajach. Zrzesza instytuty badawcze, szkoły wyższe i organizacje pozarządowe. Działa na rzecz osiągnięcia wysokiego poziomu współpracy między członkami, instytucjami Unii Europejskiej oraz innymi organizacjami międzynarodowymi, sieciami i instytucjami publicznymi na całym świecie. Celem jest wymiana doświadczeń i informacji na temat najlepszych praktyk i innowacji, ułatwienie dzielenia się badaniami, rozwój projektów współpracy transnarodowej i międzyregionalnej oraz zapewnienie lepszej współpracy i integracji między sektorem turystyki i kultury. Organizacja rozwija szkolenia oraz nowe, innowacyjne podejścia i narzędzia w tym obszarze.
-
Meeting Professionals International (MPI)
MPI to największe stowarzyszenie przemysłu spotkań i wydarzeń na świecie. Założone w 1972 r. w USA dziś zrzesza 60 tys. instytucji i profesjonalistów pracujących dla dynamicznie rozwijającej się branży eventowej. Ma ponad 70 oddziałów i klubów w 75 krajach, w tym również w Polsce.
-
International Association of Exhibitions and Events (IAEE)
IAEE jest wiodącą organizacją światowej branży wystawienniczej. Powstało w 1928 r. w celu reprezentowania interesów organizatorów targów i wystaw. Stowarzyszenie liczy obecnie 12 tys. członków w 50 krajach. Ponad połowa z nich jest bezpośrednio zaangażowana w planowanie, zarządzanie i realizację wystaw i targów. Pozostała część to podmioty dostarczające produkty i usługi. Organizacja działa na rzecz promocji branży i rozwoju zawodowego jej pracowników. Rozwija projekty edukacyjne, dostarcza wiedzę i szkolenia. Oferuje też program certyfikacji Certified in Exhibition Management (CEM) – to uznawane na całym świecie oznaczenie, które pokazuje najwyższy profesjonalny standard w zakresie zarządzania wystawami i targami.
-
Stowarzyszenie SITE oraz oddział SITE Poland (The Society for Incentive Travel Excellence)
SITE to założone w 1973 r. międzynarodowe stowarzyszenie profesjonalistów branży spotkań. Obecnie zrzesza ok. 2500 członków z 90 krajów, w tym pracowników agencji eventowych, hoteli, linii lotniczych i żeglugowych, a także wykładowców i dostawców usług dla dynamicznie rosnącego sektora wyjazdów biznesowych. Site Global pełni rolę rzecznika branży współdziałając ze wszystkimi znaczącymi organizacjami przemysłu turystyki biznesowej. Członkostwo w stowarzyszeniu, zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym, to przede wszystkim możliwość budowania sieci kontaktów, dostęp do edukacji i certyfikacji na światowym poziomie oraz udział w wydarzeniach branżowych. Organizacja jest zaangażowane w rozwój nowego pokolenia specjalistów – SITE Young Leaders, którym jest poświęcona coroczna konferencja i szereg działań edukacyjnych.
-
The Association for Tourism and Leisure Education and Research (ATLAS)
Celem założonej w 1991 roku organizacji jest rozwijanie międzynarodowych inicjatyw edukacyjnych i badawczych w dziedzinie turystyki i wypoczynku. Stowarzyszenie promuje rozwój zawodowy w tym obszarze, wymianę pracowników i studentów oraz międzynarodowe badania. ATLAS ma obecnie członków w około 60 krajach. Organizuje konferencje i kursy, projektuje i koordynuje rozwój programów nauczania w ramach programu SOCRATES oraz inicjuje i bierze udział w międzynarodowych projektach badawczych. Członkostwo w ATLAS umożliwia m.in. nawiązanie kontaktów z innymi członkami stowarzyszenia i udział w projektach dotyczących edukacji i badań w dziedzinie turystyki i wypoczynku.
-
Polska Unia Edukacyjna
Polska Unia Edukacyjna (dawniej Związek Pracodawców Prywatnych Edukacji) jest organizacją zrzeszającą pracodawców działających w niepublicznym sektorze edukacji. Jej podstawowym celem jest ochrona ich praw i reprezentowanie interesów wobec organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządu terytorialnego. Polska Unia Edukacyjna stara się wpływać na kształtowanie ustawodawstwa oraz polityki społecznej i ekonomicznej dotyczącej sektora edukacji oraz kształtować standardy działalności gospodarczej, społecznej, dydaktycznej i naukowej, realizowanej przez prywatnych pracodawców sektora edukacji. Organizacja realizuje swoje cele m.in. poprzez opiniowanie założeń i projektów ustaw, prowadzenie badań, popularyzację wiedzy ekonomicznej, prawniczej, organizacyjnej oraz dotyczącej dydaktyki i nauki. Polska Unia Edukacyjna jest członkiem Konfederacji Lewiatan.
-
Polska Izba Turystyki
To największa ogólnopolska organizacja samorządu gospodarczego przemysłu turystycznego. Członkami Polskiej Izby Turystyki są najważniejsze i największe biura podróży, agencje turystyczne, towarzystwa ubezpieczeniowe, wyższe szkoły turystyczne, znani przewoźnicy, gestorzy bazy noclegowej a także inni przedstawiciele branży turystycznej. Jej głównym zadaniem jest reprezentowanie interesów gospodarczych zrzeszonych podmiotów i ich ochrona. Organizacja prowadzi też lobbing na rzecz rozwoju przemysłu turystycznego w Polsce i jego popularyzowanie, by turystyka była traktowana jako istotny dla budżetu państwa sektor gospodarki. Izba upowszechnia potrzebę rozwoju kompetencji w branży turystycznej oraz zastosowania najnowszej wiedzy, nowoczesnych technologii i zasad etyki biznesowej.
-
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelowego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową na różnych szczeblach. Lobbuje na rzecz tworzenia warunków rozwoju życia gospodarczego, w tym szczególnie hotelarstwa i gastronomii oraz wspiera wszelkie inicjatywy biznesowe swoich członów. Organizacja aktywnie uczestniczy w tworzeniu regulacji prawnych dotyczących sektora hotelarsko-gastronomicznego oraz kształtuje i upowszechnia zasady etyki w działalności gospodarczej. Przedstawiciele Izby uczestniczą w pracach instytucji doradczo-opiniodawczych, działających przy organach administracji państwowej oraz Sejmu i Senatu RP, w sprawach dotyczących branży hotelarsko-gastronomicznej.
-
Warszawska Organizacja Turystyczna
WOT jest stowarzyszeniem publiczno-prywatnym, którego powstanie zainicjował Urząd miasta st. Warszawy. Organizacja zrzesza podmioty działające w stolicy w branży turystycznej (organizatorów turystyki, agencje eventowe, hotele, obiekty konferencyjne, instytucje kultury, restauracje). Jednym z najważniejszych zadań stowarzyszenia jest wspieranie promocji Warszawy jako destynacji turystycznej oraz biznesowo-konferencyjnej. Członkostwo w WOT daje możliwość współpracy z kluczowymi przedstawicielami branży. Gwarantuje też dostęp do najnowszych badań i informacji dotyczących sektora oraz udział w warsztatach. Podmioty stowarzyszone mogą liczyć na roboczy kontakt z władzami Warszawy, wsparcie dla swojego biznesu i promocję.
Kontakt do Działu Rekrutacji
Katarzyna Broniszewska
tel. +48 22 45 72 400
e-mail: rekrutacja@vistula.edu.pl
pok. 28
Alina Maksymova
tel. +48 22 45 72 404
e-mail: a.maksymova@vistula.edu.pl
pok. 28
Joanna Godlewska
tel. +48 22 45 72 413
e-mail: j.godlewska@vistula.edu.pl
pok. 28
Dla cudzoziemców:
Admissions team:
Anna Voronko
International Admission Officer
tel.: WhatsApp or Viber: +48 510 858 087
e-mail: admission2@vistula.edu.pl
pokój: 122 (1 piętro)