dr Bogdan Dębowski
e-mail: b.debowski@vistula.edu.pl
Kierunek kształcenia: Turystyka i Rekreacja

Geograf, doktor nauk o kulturze fizycznej. Przez prawie 30 lat pracował w branży turystycznej pełniąc funkcje kierownicze i dyrektorskie w biurach podróży. Ma doświadczenie jako pilot wycieczek, przewodnik terenowy, przodownik turystyki pieszej i górskiej PTTK. Od roku 2000 pracownik dydaktyczny WSTiR, Wyższej Szkoły Ekonomicznej ALMAMER, a od 2003 Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• Podstawy turystyki;
  • Teoria i metodyka turystyki;
  • Obsługa ruchu turystycznego;
  • Geografia turystyczna;
  • Regiony turystyczne;
  • Krajoznawstwo;
  • Zajęcia praktyczne;
  • Przewodnictwo i pilotaż turystyczny;
  • Systemy rezerwacyjne w turystyce.