Prof. Dorota Nowak

dr hab. Dorota Nowak, prof. SGTiH
e-mail: d.nowak@vistula.edu.pl
Kierunek kształcenia: Dietetyka

Autorka koncepcji kształcenia i programu kierunku Dietetyka realizowanego od 2016 roku w SGTiH i jednocześnie Dyrektor Programu Dietetyka. Wykładowca akademicki z ponad 30-letnim doświadczeniem. Autorka ponad 100 publikacji w czasopismach zagranicznych i polskich, których ogólny Impact Factor wynosi 11,2, a Index Hirscha 6. Według jej autorskiej koncepcji, Instytut Technologii Żywności i Gastronomii PWSIiP w Łomży został wyposażony w aparaturę technologiczno-badawczą o wartości ponad 17 mln złotych. Laureatka wielu wyróżnień, w tym nagrody Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, nagrody I stopnia za osiągnięcia dydaktyczne czy nagrody JM Rektora za działalność organizacyjną II stopnia za „Raport samooceny – ocena instytucjonalna dla PKA”. Ekspertka z zakresu innowacyjności oceniająca projekty współfinansowane ze środków UE, współpracująca z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz innymi instytucjami.