Dr Hab. Ewa Gondek - Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

dr hab. inż. Ewa Gondek
e-mail: e.gondek@vistula.edu.pl
Kierunek kształcenia: Dietetyka, Coaching Stylu Życia

Pracownik Instytutu Nauk o Żywności SGGW. Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem, promotor 100 prac dyplomowych, promotor w trzech przewodach doktorskich. Odbywała liczne szkolenia i staże naukowe w kraju i za granicą. Autorka lub współautorka ponad stu oryginalnych prac badawczych, z zakresu nauk o żywności oraz licznych monografii i podręczników akademickich. Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi oraz producentami żywności w zakresie projektowania nowych produktów, ekspert PARP. Realizator lub kierownik wielu projektów badawczych KBN, NCBiR, 7PR UE. Redaktor czasopisma naukowego z listy A MNiSW.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• żywienie człowieka;
  • dietetyka;
  • żywność funkcjonalna;
  • projektowanie produktów i potraw prozdrowotnych;
  • technologia żywności;
  • inżynieria żywności;
  • techniki w badaniu i przetwórstwie żywności;
  • dodatki do żywności;
  • biotechnologia żywności.