Teresa Skalska

e-mail: t.skalska@vistula.edu.pl
Wydział: Turystyki i Rekreacji
Kierunek kształcenia: Turystyka i Rekreacja

Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji SGTiH Vistula, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Badania, Rozwoju i Promocji Turystyki; autorka wielu projektów i prac badawczych m.in. w zakresie zagranicznej turystyki przyjazdowej do Polski, oddziaływania turystyki na gospodarkę regionu, ekonomii współdzielenia, turystyki osób niepełnosprawnych, wpływu turystyki na gospodarkę wielkich miast; autorka wielu publikacji m.in. z zakresu rachunku satelitarnego i turystyki osób niepełnosprawnych.

Zainteresowania badawcze:

• konkurencyjność polskiej gospodarki turystycznej;
  • rachunek satelitarny turystyki;
  • regionalne rachunki satelitarne turystyki;
  • badanie cen na rynku turystycznym;
  • ekonomia współdzielenia;
  • konsumpcja kolaboratywna;
  • turystyka osób niepełnosprawnych i seniorów;
  • wpływ turystyki na gospodarkę wielkich miast.