dr inż. Sylwia Biegańska-Hensoldt
e-mail: s.bieganska@vistula.edu.pl
Kierunek kształcenia: Dietetyka

Link do profilu wykładowcy w USOSweb

Z wykształcenia i zamiłowania pasjonatka żywienia człowieka i dietetyki. Wieloletnia wykładowczyni nauk o żywieniu człowieka w warszawskich uczelniach wyższych. Promotorka prac dyplomowych i autorka publikacji naukowych w punktowanych czasopismach o tematyce żywieniowej. Od 2013 roku ekspertka ds. żywienia niemowląt, dzieci i kobiet ciężarnych na portalu 1000dni.pl. Kierowniczka i członkini projektów naukowo-badawczych z udziałem ludzi i zwierząt. W latach 2016-2019 Sekretarz Komisji Etyki Badań Naukowych z Udziałem Ludzi przy Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Aktualnie zgłębia widzę prowadzenia badań klinicznych w firmie AstraZeneca.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• żywienie człowieka w zdrowiu i chorobie;
  • diety niekonwencjonalne;
  • edukacja żywieniowa i promocja zdrowia;
  • badania kliniczne.

Joanna Godlewska