dr Joanna Kalecińska
e-mail: j.kalecinska@vistula.edu.pl
Kierunek kształcenia: Turystyka i Rekreacja, Dietetyka, Coaching Stylu Życia

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończyła specjalizacje z: żeglarstwa, turystyki i rekreacji; w czasie studiów uzyskała uprawnienia: instruktora pływania, gimnastyki, lekkiej atletyki, młodszego ratownika WOPR, sternika jachtowego i motorowodnego oraz instruktora PZŻ. Stopień doktora nauk o kulturze fizycznej uzyskała w 2008 roku; temat rozprawy: „Rodziny usportowione środowiskiem wychowania do rekreacyjnej aktywności ruchowej”. Jest absolwentką Podyplomowych Studiów Wychowania do Życia w Rodzinie (2001), Rocznych Podyplomowych Studiów Menedżerskich (2010) w SGH oraz MBA Zarzadzanie Szkołą Wyższą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (2016). Odbyła liczne zagraniczne staże naukowe, między innymi w: Lithuanian Academy of Physical Education (Kowno, Litwa) (2010 i 2012), Latvian Academy of Sport Education (Ryga, Łotwa) (2011), Universitad de Alcala (Madryt, Hiszpania) (2013), Université du Sud Toulon Var (Francja) (2014), Presov University. Faculty of Sport (Słowacja) (2015), Funchal University of Madera (Portugalia) (2016), Uniwersytet w Zadarze (Chorwacja) (2018).

Jej doświadczenie zawodowe związane jest z pracą w szkolnictwie w różnych etapach edukacyjnych (szkoła podstawowa, gimnazjum, uczelnia wyższa) na stanowiskach nauczyciela wychowania fizycznego oraz dydaktycznych (asystent, adiunkt, wykładowca), a także kierowniczych (prodziekan ds. Zarządzania Projektami; prodziekan ds. dydaktycznych; Zastępca i Dyrektor Programu Kształcenia Turystyka i Rekreacja; Kierownik Zakładu). Jest autorką ponad 50 publikacji naukowych. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Animacji Rekreacji i Turystyki w Poznaniu i V-ce Prezesem Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• komunikacja interpersonalna i zarządzanie grupą; negocjacje;
  • uwarunkowania uczestnictwa w rekreacji ruchowej wybranych grup społecznych;
  • zarządzanie projektami w turystyce i rekreacji.