dr Katarzyna Błaszczyk
e-mail: k.blaszczyk@vistula.edu.pl
Kierunek kształcenia: Dietetyka

Link do profilu wykładowcy w USOSweb

Tytuł doktora uzyskała w roku 2019 broniąc pracę dotyczącą roli betaglukanow owsa w żywieniu osób z przewlekłym stanem zapalnym jelit na SGGW w Warszawie.  Na tej samej uczeni uzyskała tytuł mgr biologii oraz dietetyk. Autorka i współautorka kilku publikacji naukowy. Kierownik i wykonawca grantów naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Aktywny uczestnik i organizator kilkudziesięciu konferencji naukowych. Laureatka wielu wyróżnień w tym dwukrotnie nagrody Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, nagrody I stopnia za osiągnięcia naukowe. Od 2016 roku prowadzi poradnię dietetyczną.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• żywienie dzieci i niemowląt;
  • żywienie kobiet ciężarnych i karmiących piersią;
  • diety roślinne;
  • psychodietetyka.