dr Mariusz Jaworski
e-mail: m.jaworski@vistula.edu.pl
Kierunek kształcenia: Dietetyka

Doktor nauk o zdrowiu, dietetyk, psycholog i seksuolog. Pracę doktorską z zakresu zaburzeń odżywiania się obronił w 2015 r. na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracownik naukowy w kilku projektach grantowych, w tym kilku grantach międzynarodowych (np. w polsko-norweskim grancie PRACTA). Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Prelegent w kilkunastu konferencjach międzynarodowych dotyczących psychologii zdrowia, dietetyki i metodyki kształcenia na uniwersytetach medycznych oraz najnowszych trendów w edukacji. Autor 46 publikacji naukowych o łącznym impact factor równym 36; recenzent w kilku międzynarodowych czasopismach z obszar nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z psychospołecznymi aspektami zaburzeń odżywiania się, cukrzycą typu 2, psychometrią, metodologią badań w dietetyce, a także problemami seksuologicznymi osób dorosłych związanymi z rozwojem psychoseksualnym człowieka.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• psychospołeczne aspekty funkcjonowania człowieka w chorobie;
  • metodologia badań w dietetyce (Evidence-based dietetic practice);
  • terapia żywieniowa w cukrzycy typu 2 i zaburzeniach odżywiania.