dr Mirosław Nalazek
e-mail: m.nalazek@vistula.edu.pl
Kierunek kształcenia: Turystyka i Rekreacja

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie. Doktor nauk ekonomicznych. Specjalizuje się w zagadnieniach ekonomicznych rynku turystycznego jako całości i  poszczególnych sektorów: hotelarskiego, biur podróży i transportu, a także wpływu technologii informacyjnych na rynek turystyczny. Opublikował kilka książek i wiele artykułów z dziedziny marketingu, zarządzania i ekonomiki rynku turystycznego.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• ekonomika turystyki i rekreacji;
  • ekonomika przedsiębiorstw turystycznych i hotelarskich;
  • technologie informacyjne w turystyce i hotelarstwie;
  • transport w turystyce;
  • marketing usług turystycznych.