dr Przemysław Płoskonka
e-mail: p.ploskonka@vistula.edu.pl
Kierunek kształcenia: Turystyka i Rekreacja, Coaching Stylu Życia

Z wykształcenia i pasji nauczyciel. Autor badań oraz publikacji naukowych z zakresu turystyki kwalifikowanej, outdooru i edukacji terenowej. Przez 15 lat związany ze sportem zawodniczym osiągnął klasę mistrzowską w pływaniu. Doświadczony organizator i kierownik imprez turystyki kwalifikowanej oraz wypraw przygodowych. Posiada liczne uprawnienia instruktorskie, outdoorowe i turystyczne, w tym m.in. instruktora surwiwalu i technik linowych, instruktora kajakarstwa, trenera pływania. Ratownik WOPR i Organizator Turystyki PTTK. Od kilkunastu lat związany z branżą MICE, założyciel i wieloletni Prezes B.P. ESCAPE & EXPLORE CLUB. Współzałożyciel i v-ce prezes Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Trener etyki outdoorowej odpowiedzialny za wdrażanie projektu Leave No Trace na terenie Polski. Nagrodzony Brązowym Krzyżem Zasługi za rozwój edukacji.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• edukacja plenerowa;
  • edukacja przyrodniczo-leśna;
  • pedagogika przygody;
  • turystyka kwalifikowana i przygodowa;
  • plenerowa rekreacja przygodowa;
  • leave no trace.