Agnieszka Koper

e-mail: a.koper@vistula.edu.pl
Wydział: Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa
Kierunek kształcenia: Turystyka i rekreacja

Specjalista gastronomii, turystyki kulinarnej i tradycji kulinarnych Włoch. Profesjonalny degustator oliwy z oliwek i juror w konkursach z zakresu jakości oliwy z oliwek. Zajmuje się badaniami nad turystyką kulinarną, jakością oliwy z oliwek, historią włoskiej kuchni oraz prognozowaniem trendów. Prowadzi warsztaty analizy sensorycznej oliwy z oliwek, kuchni włoskiej oraz food tour. Współpracownik i aktywny członek wielu włoskich organizacji promujących włoską turystykę oraz ich tradycyjne produkty. Absolwentka kierunku Stosunki Międzynarodowe Università degli studi di Perugia we Włoszech. Wykładowca SGTiH.

Zainteresowania badawcze:

• gastronomia,
  • turystyka kulinarna oraz dziedzictwo tradycji kulinarnej Włoch.

Joanna Godlewska
e-mail: j.godlewska@vistula.edu.pl