PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ 2014-2020

Projekt Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Cele projektu

Projekty realizowane ze środków PO WER wspierają mobilność ponadnarodową studentów. Głównym celem projektów jest podniesienie kompetencji zawodowych studentów niepełnosprawnych oraz studentów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, poprzez zrealizowanie części programu kształcenia w zagranicznej uczelni.

Uczestnikami projektu :

• studenci, których niepełnosprawność została potwierdzona orzeczeniem w rozumieniu przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
  • studenci posiadający decyzję o przyznaniu stypendium socjalnego zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa o szkolnictwie wyższym;

Studenci mogą wyjeżdżać za granicę na studia lub praktykę do uczelni lub instytucji przyjmującej.

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój umożliwia przyznanie dodatkowego wsparcia finansowego zagranicznej mobilności studentom niepełnosprawnym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, zaakceptowanych na wyjazd w ramach programu Erasmus+.

Student, który chce skorzystać z dodatkowego wsparcia finansowego z POWER w ramach projektu „Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3” podlega ogólnym zasadom rekrutacji, realizacji i funkcjonowania programu Erasmus+ w uczelni.

Dofinansowanie

W roku akademickim 2020/2021 Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 realizuje projekt „Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Umowa numer: 2020-1-PL01-KA103-079564

Czas realizacji umowy:  1.06.2020 – 31.05.2022

Dofinansowanie przyznane SGTiH Vistula w roku akademickim 2020/2021 na wyjazdy stypendialne studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej wynosi 45 671 PLN w tym:

• 16 116 PLN – wyjazdy na studia do krajów programu studentów, którzy mają prawo do otrzymania „dodatku socjalnego” – 1 uczestnik;
  • 8 058 PLN – wyjazdy na praktykę do krajów programu studentów, którzy mają prawo do otrzymania „dodatku socjalnego” – 1 uczestnik;
  • 13 498 PLN – wyjazdy studentów niepełnosprawnych na studia do krajów programu – 1 uczestnik;
  • 7 999 PLN – wyjazdy studentów niepełnosprawnych na praktyki do krajów programu – 1 uczestnik.

Ue

• Stawki dofinansowania

• Warunki dodatek socjalny

• Warunki niepełnosprawność